AQUALYX

lipoliza injekcyjna, niechirurgiczne, nieinwazyjne usuwanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Aqualyx to dzisiaj jedyny na świecie materiał medyczny, zarejestrowany w Unii Europejskiej do redukcji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, wyłącznie iniekcyjną techniką intralipoterapii. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji przy pomocy specjalnej igły i strzykawki bezpośrednio w tkankę tłuszczową doprowadzając do nieodwracalnego zniszczenia komórek tłuszczowych. Charakteryzuje się małą ilością wkłuć oraz minimalną inwazyjnością i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Technika intralipoterapii jest najbardziej bezpiecznym sposobem na to by pozbyć się miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest niechirurgiczną alternatywą liposukcji i dotyczy tylko tzw: lokalnych depozytów tłuszczu i modelowania sylwetki. Nie jest to metoda odchudzania, ani sposób na cellulit . Możemy w ten sposób stracić kilka cm np.: w obwodzie ud ( wewnętrzna lub zewnętrzna strona ud, określana jako "bryczesy"), czy też zlikwidować podwójny podbródek. Wymagana jest wykonanie serii zabiegów. Ilość zabiegów uzależniona jest indywidualnie od pacjenta. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym od liposukcji, bezbolesnym, o dużej skuteczności. Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności.

Upoważnienie do wykonywania takich zabiegów są wyłącznie lekarze, którzy odbyli specjalistyczne przeszkolenie i otrzymali certyfikaty.

Wspólne zdjęcie z Pasquale Motolese, twórcą Aqualyx.

Jakie okolice ciała można poddawać zabiegowi?

Aqualyx możemy zastosować w takich miejscach jak:
- kończyny górne - w okolicy tricepsu
- fałdy na plecach / poniżej żeber /
- biodra
- "bryczesy"
- okolica pośladkowa
- wewnętrzna powierzchnia ud
- wewnętrzna powierzchnia kolan
- podwójny podbródek / modelowanie konturu żuchwy /
- ginekomastia męska
- tłuszczaki
- bawoli kark / jeżeli jest wynikiem miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej /

Kto jest najlepszym kandydatem do tego zabiegu?

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z prawidłową wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu / tzw. lokalne otłuszczenia /, które nie ulegają redukcji pomimo intensywnych ćwiczeń i diety.

Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza dr n. med. specjalista dermatolog Grażyna Wąsik w godzinach otwarcia gabinetu.
Posiada certyfikaty na wykonywanie zabiegu, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.