Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest dotychczas jedyną metodą pozwalającą na trwałe zniszczenie mieszków włosowych. Do depilacji używamy wyjątkowo bezpiecznego i skutecznego lasera diodowego Light Sheer wyprodukowanego przez amerykańską firmę COHERENT. Tradycyjne metody usuwania owłosienia jak golenie, elektroliza, woskowanie, depilatory chemiczne, czy mechaniczne to zabiegi zwykle bolesne, powodujące podrażnienia, ich efekty są krótkotrwałe, a odrastające włosy są twardsze i ciemniejsze.

Usuwanie owłosienia Laserem Light Sheer Usuwanie owłosienia Laserem Light Sheer

Metoda usuwania owłosienia Laserem Light Sheer jest mało bolesna, bezinwazyjna, laser działa wybiórczo na melaninę w obrębie mieszka włosowego, nie uszkadza skóry, a co najważniejsze - owłosienie usuwane jest na stałe. Posiada amerykański atest bezpieczeństwa i jakości wydawany przez FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie. Jeden impuls laserowy niszczy włosy z powierzchni ok. 1 cm kw. Średnio depilacja okolicy wargi górnej trwa około 1 minuty a depilacja obu pach około 10 minut. W końcówkę lasera wbudowany jest system aktywnego chłodzenia skóry, co zmniejsza dyskomfort odczuwany przez pacjenta do minimum. Światło lasera działa na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu zwanej anagenem, nie działa natomiast na włosy pozostające w fazie spoczynkowej - to sprawia, że konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dla osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy ilością barwnika zawartego we włosie, a skutecznością laserowej depilacji, więc osoby z włosami jasnymi lub siwymi muszą liczyć się z gorszymi efektami końcowymi laserowej depilacji. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaróżowiona. Zaróżowienie znika po kilkunastu minutach a u osób wrażliwych może utrzymywać się do kilku godzin.

Kwalifikacja oraz zabieg jest przeprowadzany przez lekarza.