Laser KTP 925 nm. Lipoliza laserowa.

Działanie lasera polega na efekcie fototermicznym ( cieplnym ) czyli zamianie zaabsorbowanych fotonów na energię cieplną, co prowadzi do miejscowego wzrostu temperatury. Temperatura i czas działania na tkankę prowadzą do koagulacji, martwicy i jej zniszczenia. Poprzez odpowiedni dobór długości fali ( w tym wypadku 925 nm ), długości impulsu oraz gęstości energii możemy uzyskać dokładne, precyzyjne oddziaływanie na tkankę tłuszczową.

Lipoliza laserowa polega na stapianiu i odsysaniu tłuszczu za pomocą wprowadzonej pod skórę pacjenta cienkiej sondy. Lipolizę laserową wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Zoptymalizowana dla większej efektywności długość fali lasera 925 nm pozwala na szybszy zabieg. Tę długość fali charakteryzuje najlepsza absorpcja przez tkankę tłuszczową, co znacznie poprawia skuteczność i szybkość zabiegu. Komórki tłuszczowe po wpływem światła lasera zamieniane są w emulsję, która w ciągu kolejnych dni jest wchłaniana i wydalana przez organizm na drodze normalnych procesów metabolicznych. Impulsy laserowe obkurczają włókna kolagenowe, co dodatkowo napina skórę i tkankę podskórną po zabiegu.

Zabieg jest polecany osobom z niewielkim i umiarkowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej, a nie osobom ze znaczną nadwagą. Pozwala on pozbywać się lokalnych nagromadzeń tkanki tłuszczowej.

Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku tygodni (w zależności od wielkości obszaru), a ewentualne siniaki z reguły w ciągu 2 tygodni. Dzięki znieczuleniu nasiękowemu podrażnienia i dolegliwości są na tyle niewielkie, że mogą je uśmierzyć łagodne środki przeciwbólowe.

Wskazania:
- Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej:
- Podbródek
- Policzki
- Talia
- Uda
- Ramiona
- Brzuch

Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza dr n. med. specjalista dermatolog Grażyna Wąsik w godzinach otwarcia gabinetu.
Posiada certyfikaty na wykonywanie zabiegu, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.